Za sebou mají několik schůzek a vše je ve fázi příprav. „Na finální podobě nové naučné stezky nicméně intenzivně pracujeme. Nyní chystáme třeba grafiku, přemýšlíme nad podobou informačních tabulí. Objednali jsme také model planet, který bude vytvořen přesně na míru. V září by měly být práce kompletně hotové, pokud se nic nezmění," řekl starosta Křtin František Novotný.

S projektem přišli místní nadšenci a nápad se vedení zalíbil. „Oceňujeme iniciativu našich občanů a tento projekt je zajímavý. Na kraji se líbil, díky tomu jsme získali dotaci. Ta pokryje víc než polovinu nákladů. Zbytek doplatíme z rozpočtu obce. Celková cena by se měla pohybovat okolo sto tisíc korun," doplnil Novotný.

Křtinští při vytyčení nové stezky ušetří na tom, že stavební práce budou v režii dobrovolníků z křtinských spolků a brigádníků. Návštěvníci se mohou kromě informačních tabulí na nové stezce těšit i na model planet sluneční soustavy v měřítku jedna ku miliardě. Od sebe budou vzdálené jako ve skutečnosti. Slavnostního otevření se místní a turisté dočkají v říjnu při příležitosti pochodu s názvem Křtinská padesátka. Jednou z tras by tak mohla být právě Sluneční stezka.

MARTINA SPOUSTOVÁ