Podle odborníků se jednalo o samce. „Byl zcela mumifikovaný bez vnitřních tkání. Díky profesorovi Pavlíkovi z Mendelovy univerzity v Brně se podařilo dravce zrentgenovat. Nezjistily se žádné stopy po střelném zranění nebo po zranění ze souboje. Samec sokola stěhovavého pravděpodobně uhynul v hnízdě hladem,“ sdělil za Správu Chráněné krajinné oblasti Moravský kras,“ Antonín Tůma.
Dodal, že prokázat případnou otravu dravce, který na našem území patří mezi kriticky ohrožené druhy, bez měkkých tkání už nebylo možné. Ochránci přírody tak předpokládají úhyn dravce přirozenou cestou na nemoc. „Uvidíme, zda úhyn samce bude mít za následek výluku v hnízdění sokolů tento rok na Býčí skále do doby, než hnízdiště obsadí jiný pár,“ dodal zoolog Správy CHKO Moravský kras Antonín Krása.
V Moravském krasu zahnízdili sokoli stěhovaví v roce 2016 bezmála po půl století. Vyvedli tehdy tři mláďata. O rok později měly dva páry celkem pět mláďat a následující rok osm. V roce 2019 pak ze sedmi mladých sokolů přežili jen tři. Zbývající ulovil výr velký. Další rok opustilo dvě hnízda v krasu pět sokolích mláďat. Předloni vylétlo od Býčí skály jedno mládě a z druhého hnízda pak tři.