„Letošní ročník bude trochu skromnější než ten loňský, kdy jsme slavili patnácté výročí založení letiště přeletem Gripenů. Toto sobotu nabídneme divákům zase jiný pohled na dění na letišti. Můžou si sami zblízka prohlédnou naše letadla, pohovořit s piloty a vůbec více poznat atmosféru na letišti,“ přiblížil Moravec.

Na letošní Den otevřených dveří se slétnou na kotvrdovické letiště příznivci ultralehkého létání z daleka. Kolik pilotů přesně přiletí, pořadatelé zatím netuší. „Rozeslali jsme pozvánky, ale na podobné akce se piloti dopředu nehlásí. Tak uvidíme, kdo nakonec přiletí. Nejvíc asi záleží na počasí. V dešti ani v mlze létat nejde,“ řekl Moravec.

Na letišti si můžou příchozí prohlédnout řadu ultralehkých letadel od těch, která byla u počátků létání pro radost až po současnou světovou špičku z produkce českých a slovenských firem. Obdivovat budou rovněž manévry vrtulníku a letové ukázky klubu leteckých modelářů z Blanska. A kdo chce, může se i sám proletět.

„Program není nijak striktně daný. Prostě lidem otevřeme letiště a oni si na něm budou prohlížet všechno, co je zajímá. Kromě toho můžou zájemci využít i vyhlídkové lety vrtulníkem,“ doplnil Moravec.

Den otevřených dveří pořadatelé připravili na letišti v sobotu zhruba od desíti hodin do odpoledne. Když bude škaredé počasí, akce přesouvá se na neděli.