František Vavříček strávil na jedovnické faře většinu svého života. Nejen do života farníků jedovnické i ostrovské farnosti se zapsal především odvahou stavět a opravovat kostely v době socialismu, kdy většina církevních staveb chátrala.
Zřejmě nejvýznamnějším počinem Františka Vavříčka se stal kostel svatého Josefa v Senetářově, jehož postavení v letech 1969 až 1971 páter Vavříček na režimu vybojoval. Otec František se zasloužil také o současnou moderní podobu interiéru jedovnického kostela, například o jedinečný oltářní obraz, který namaloval pražský umělec Mikuláš Medek, vnuk malíře Antonína Slavíčka.
Úsilí pátera Vavříčka tehdy podpořili i místní farníci. Všechny dělnické práce i stavění lešení a těžké dlabání pro nové elektrické vedení při opravě jedovnického kostela i při stavbě kostela svatého Josefa v Senetářově dělali farníci zdarma.
Jedovničtí věřící dodnes na Františka Vavříčka s úctou vzpomínají. „Otce Vavříčka jsem si velice vážil. Byl to dobrý a statečný člověk. Když se jednalo o nějakou úpravu kostela, ptával se mě coby dvacetiletého, co si o tom myslím,“ zavzpomínal Petr Franc z Jedovnic.