Na Hořicích byly problémy s přívodem vody, která je na výrobu sněhu potřeba, proto až do této doby vleky stály. Teď se už zasněžuje, v sobotu začíná hořická sezóna. Na svahu je asi 30 centimetrů sněhu.

Vlek bude v provozu o víkendu od 9 do 21 hodin, od úterý do pátku se na Hořicích bude jezdit vždy mezi 14. a 21. hodinou. Zatím ale jen ve spodní ze dvou sjezdovek. Na té vrchní se lyžaři mohou vozit pouze v případě, že napadne přírodní sníh.

Posílené jsou nyní některé autobusy, na Hořice teď kvůli lyžařům bude častěji zajíždět linka 152 na trase Kuřim-Blansko a linka 224 blanenské MHD.
V plánu bude také postavit lanový vlek, který by spojoval horní stanici spodního vleku s obslužným objektem. Lidé by si díky tomu mohli jezdit doplnit permanentky nebo na občerstvení tak, aby nemuseli část kopce šlapat. Dětský lanový vlek, který bude jezdit zadarmo, pravděpodobně se bude instalovat už během příštího týdne.

Už více než měsíc je bez přestávky v provozu ski areál v Olešnici. Jezdí tam dva vleky – dvoukotva a dětský vlek. „V nejbližší době chceme spustit i pomu, nyní zasněžujeme stopu,“ uvedla zaměstnankyně areálu Monika Tomanová. Na polovině sjezdovky nyní leží asi osmdesát centimetrů převážně technického sněhu, v druhé části zatím třicet centimetrů.

Zájem o lyžování v Olešnici je velký. „V pracovní dny tady máme kolem sedmi set lidí, o víkendech v průměru dva a půl tisíce. Do Vánoc nebyla návštěvnost nic moc, ale o svátcích se to hodně zlepšilo a zájem zatím trvá,“ řekla dále Tomanová.

Denně je otevřeno od devíti hodin ráno do devíti do večera, v sobotu a v neděli areál otevírá ještě o hodinu dříve.
Lyžaři mohou od letošní sezony využívat i novou restauraci, nové je i osvětlení na bezplatném parkovišti a systém přečerpávání vody, který umožňuje více zasněžovat. Přímo pod svahem je také možné se ubytovat - k dispozici jsou tři pokoje po pěti lůžcích.