To by se už brzy mělo změnit. Od pátku můžou lyžaři sjíždět sjezdovku také tam.

„O víkendu opravdu startujeme, i když zatím jen v omezeném provozu,“ potvrdil Jiří Škaroupka ze Sokola Blansko, který ski areál v Hořicích provozuje. Od pátku do neděle tam otevřou lyžařský areál v deset hodin dopoledne. Kdo přijede do Hořic autem, aby strávil den na svahu, nemusí mít obavu, že nezaparkuje. Parkoviště před obcí totiž provozovatelé vleku zamýšlí uklidit rolbou.

Lidé z Blanska a okolí, kteří holdují zimním radovánkám, tak už nebudou muset kvůli odpoledni na lyžích ujet dlouhé kilometry. Pokud jim ale bude stačit jediný spuštěný hořický vlek. „Prozatím se nám podařilo spustit alespoň dolní vlek A,“ informoval Škaroupka.

Na Hořicích si můžou lyžaři za stokorunu koupit bodovou jízdenku. Vystačí na šestnáct jízd. Kdo z rodičů vede k bílému sportu děti, může vzít do Hořic i je. Kromě dolního vleku tam bude v provozu také mini vlek pro nejmenší děti.

Prozatím otevřou v Hořicích pro lyžaře jeden vlek. Jak to bude s lyžařským areálem dál, nikdo zatím netuší. V době, kdy se v jiných ski areálech na Blanensku, třeba v Olešnici nebo v Hodoníně u Kunštátu, už dávno proháněli lyžaři, Hořice zůstávaly kvůli špatné finanční situaci zavřené. Budoucnost areálu však Jiří Škaroupka ze Sokola odmítl komentovat.