Zasněžování však trochu komplikuje rychlé střídání teplot. „Chtěli jsme otevřít již tento víkend, to se nám ale bohužel nepovede. Děláme však všechno pro to, aby areál mohli navštívit první lyžaři příští středu nebo ve čtvrtek. O vánočních svátcích snad již bude sezona v plném proudu. Celý tento týden mělo podle předpovědi mrznout. Jenže byly i plusové teploty, a tak jsme zasněžování museli přerušit," uvedl provozovatel areálu Josef Kšica.

Například v noci ze čtvrtka na pátek začali v areálu vyrábět umělý sníh teprve v pět hodin ráno. „To bylo minus pět stupňů. V noci bylo jen necelého jeden a půl stupně pod nulou a velká vlhkost, tak to nešlo," vysvětlil Kšica. Návštěvníky Hodonína budou letos čekat repasované kotouče na vleku. Dětský vlek přesunuli na vhodnější místo.

Ve skiareálu v Olešnici je lyžařská sezona již v plném proudu. Podle správce Jiřího Kotlána návštěvnost postupně stoupá. Sjezdovku již z devadesáti procent pokrývá sníh. „Chceme vytvořit i rezervní zásoby, ze kterých postavíme různé skokánky a překážky. Také jsme museli zasněžování přerušit zejména o uplynulém víkendu, kdy byla obleva. Umělý sníh ale vydrží dlouho, tak jsme neměli obavy, že roztaje. Nejpozději v sobotu chceme rozjet také pomu na levé straně svahu," přiblížil Kotlán.