U kulturního domu v Cetkovicích visí na háku část prasete. Z kotlů se kouří. „Myslím, že to maso už je akorát," vytahuje z jednoho kousek vnitřností cetkovický starosta Petr Horák. Kolem projde žena s bednou plnou jitrnic. Fronta u stánku, kde jsou v nabídce jelita, tlačenka, škvarky, polévka, ovar či čerstvé vepřové maso, je už hodinu pořád dost dlouhá. Zájem o zabijačkové dobroty je značný i přes to, že ruce i uši v mrazivém sobotním odpoledni pořádně zebou.

Kdo už nakoupil nebo si chce počkat v teple, může využít předsálí kulturního domu a zahřát se tam třeba svařeným vínem. Na mozečku s chlebem si tam pochutnává například místní Ludmila Mikulová. „Je výborný. Dala jsem si taky vařené maso. Pochutnám si a ještě si užiju té atmosféry. Líbí se mi, jak se lidé sejdou, že se potkám se známými," hodnotí žena.

Obecní zabijačkové hody už potřetí organizují členové cetkovického kulturního, školského a sportovního výboru. Podle vedoucí výboru Jany Jurdičové Paroulkové je zájem lidí rok od roku větší. „Jsme sice na vesnici, ale prase má dnes doma už málokdo. Takže jsme chtěli lidem nabídnout možnost koupě zabijačkových dobrot. Jezdí k nám i lidé z okolních vesnic, takže se opravdu nebojíme, že by nám něco zbylo," usmívá se.

V Cetkovicích ale nečekejte žádné krvavé zabíjení prasete, ze kterého slabší povahy omdlévají. „Veřejná porážka se dělat nesmí. My jsme koupili už zabité a vychlazené prase na jatkách, tady se pouze porcuje a prodává. Jitrnice, jelita a další výrobky jsme dělali z dalšího masa, které jsme nakoupili. Něco jsme za pomoci řezníka připravovali už den předem," vysvětluje Jurdičová Paroulková.

Tři stovky jitrnic, dvě stovky jelit a další pochoutky mizí opravdu rychle. Škvarky, vařené vnitřnosti, jitrnice i tlačenku si odváží například Jitka Šímová, která přijela s rodinou ze Sudic. „Na obecní zabijačky v okolí jezdíme rádi. Doma prase nemáme, takže je to dobrá příležitost, jak si koupit podomácku vyrobené dobroty," říká žena.

Ovar a tlačenku si odnáší Petr Kaderka ze sousední Světlé. „Doma zabijačky neděláme, takže jsme tady za tu možnost rádi. Je to i takové zpestření soboty," usmívá se.

Na ochutnání veškeré nabídky se těší Jiří Čapka z Cetkovic. „Teprve jsem přišel, ale mám v plánu ochutnat všechno. Doma sice taky chováme prase, ale chci vyzkoušet, jak se jim to letos všechno povedlo. Byl jsem zde i loni," plánuje Čapka.

Spokojený s obecními zabijačkovými hody je i starosta Cetkovic Petr Horák. „Jsme rádi, že lidé o ně mají zájem, každým rokem jich přichází víc. Chceme, aby si sešli, dali si nebo domů odnesli něco dobrého a aspoň trochu viděli, jak zabijačkové dobroty vznikají. Určitě v této tradici hodláme pokračovat i v příštích letech," hodnotí starosta.