„Řidiči si na stojící auta stěžovali. Ulice je poměrně úzká, takže když tam zastavilo auto, nastal problém s průjezdností,“ nastínila problém místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Na situaci v ulici upozornili boskovické radní strážníci Městské policie a dali tak podnět k jejímu řešení. Městská rada následně odsouhlasila změnu dopravního značení, které řidičům zakáže parkování v problematic­kém úseku.

Na zákaz zastavení bude řidiče upozorňovat značení umístěné přímo na silnici, protože řešení pomocí svislých dopravních značek by bylo podle strážníků komplikované a velmi nepřehledné. „Rozhodli jsme se problém řešit pomocí žluté čáry, která bude přímo na silnici zákaz zastavení vymezovat,“ popsala Vítková.

Zákaz zastavení nemůže být vyznačen okamžitě, je k němu totiž nutné ještě vyjádření dopravního odboru. Přesto by se mělo nové značení v ulici Otakara Chlupa objevit již v brzké době. „Ještě je potřeba, aby na základě toho, co rozhodla městská rada, stanovil rozhodnutí odbor dopravy. Potom se může zákaz vyznačit,“ vysvětlila Vítková a dodala, že k vyznačení by tak mělo dojít do konce tohoto měsíce.

ILONA DOBROVOLNÁ