Z předložených návrhů se radním nejvíc zamlouvají dvě varianty. „Buď bychom mohli do těch prostor přesunout stálou expozici muzea, nebo tam vystavět multifunkční sál,“ informoval boskovický starosta Jaroslav Dohnálek. Sál by měl sloužit hlavně k různým přednáškám pro školáky.

Boskovické však v plánech omezují rozpočtové škrty. „Z krajského úřadu se v tuto chvíli nedá počítat s žádnou finanční podporou. Ani z městské pokladny peníze jít nemůžou,“ postěžoval si Dohnálek.

Proto se radní rozhodli dát zatím přednost multifunkčnímu sálu. Ten by neměl město přijít na moc peněz. „Nepočítáme s žádnými velkými investicemi. Prozatím by nám stačil prostor s dataprojektorem, na kterém by se dal dětem promítnout doprovodný program k výstavám v rámci školní výuky,“ přiblížil Dohnálek.

Sál takto bude sloužit dva roky. Po této době se boskovičtí radní opět sejdou a rozhodnou, co s ním dál. „Uvidíme, jestli pak získáme peníze. Muzeum by pak mohlo v sále vybudovat třeba novou stálou expozici,“ doplnil Dohnálek.