„Podobné opravy ve školních budovách provádíme přes letní prázdniny každý rok. Přes toto léto ale máme naplánovanou i jednu náročnější akci. A tou je zřízení dvou tříd pro předškoláky,“ uvádí vedoucí Odboru školství Městského úřadu v Blansku František Alexa.

Dvě nové třídy za šest miliónů korun se rozhodli v Blansku vybudovat v přístavbě Základní školy na ulici Dvorská. Vejde se do nich padesát dětí a měly by pomoci aspoň částečně zmírnit těžký boj o místa v blanenských mateřských školkách.

„Abychom mohli do školek v Blansku přijmout víc dětí, rozhodli jsme se navýšit jejich kapacitu o třídy na Základní škole Dvorské. Pro děti budou otevřené už v letošním září,“ informuje Alexa.

Novými třídami stavební akce v blanenských školách a školkách o prázdninách nekončí. „Dále se chystáme do takových stavebních úprav, abychom snížili spotřebu energií. Z těch můžu jmenovat například plánovanou výměnu oken v Mateřské i Základní škole Salmova v Dolní Lhotě, nové topení v Mateřské škole v Těchově a zastřešení nad hlavním vchodem, výměna oken, dveří a oprava střechy na Mateřské škole Dvorská nebo pokračování opravy střechy na hlavní budově Základní školy T. G. Masaryka, Rodkovského a na přístavbě ve dvoře a výměny oken na Základní škole Erbenově,“ vypočítává František Alexa.

Tyto úpravy přijdou město na statisíce. V rozpočtu města je pro letošní rok na údržbu škol a školek vyčleněno celkem přes pět a půl miliónů korun. Z toho za víc než půl miliónu dostanou žáci do tříd nový nábytek. „Ve školách jsou kromě úspor energií a nového nábytku nutné však i jiné stavební úpravy. Chystáme se například opravit schodiště v Mateřské škole Rodkovského a zabezpečíme střechy proti holubům. V mateřské škole Divišově pak vymalujeme třídy a opravíme sprchový kout, ve školce na Údolní zase bazén a na školní zahrady na Rodkovského, v Těchově a Divišově nakoupíme nové hračky a prolézačky,“ doplňuje Alexa.