Western park už řadu let spolupracuje s Klubem přátel Karla Maye. „Jeho členové se u nás pravidelně setkávají. Letos jsme se akci rozhodli rozšířit a otevřít veřejnosti. Tímto způsobem chceme i uctít památku Pierra Brice, jelikož na Vinnetouovi řada z nás vyrůstala," uvedl majitel parku Luboš Jerry Procházka.

Návštěvníky čekají divadelní představení s názvem Vinnetou – Pokrevní bratrství. Jedná se o výběr scének ze tří filmů o Vinnetouovi s použitím originální hudby Martina Böttchera, které předvede divadelní soubor Právě začínáme z Prahy. Představení se uskuteční dvakrát, a to v sobotu od šesti hodin večer a v neděli od jedenácti dopoledne. Vstupné je sto třicet boskovických dolarů pro dospělé a osmdesát pro děti. V přepočtu tedy sto padesát šest a devadesát šest korun.

Na programu dále bude setkání přátel Karla Maye na terase tamního saloonu, krátký vzpomínkový film na Pierra Bricea spojený s besedou a autorské čtení z románu Old Shatterhand opět na Západě. Večer zakončí tradiční country bál. Tentokrát s výukou country tanců.

DOMINIK ABSOLON