„Budou zde k vidění například dřevěné modely lodí, plastikové modely letadel, lodí i vojenské techniky, rádiem řízené modely aut a lodí a také papírové modely formulí, závodních aut či vozidel, která jezdí Dakarskou Rallye. Modely zaplní šedesát stolů, takže celou sokolovnu," vyjmenoval Ivo Doseděl. Ten s kamarádem uspořádal loni nultý ročník akce v Knínicích.

„Bylo to celkem povedené, takže jsme se letos rozhodli, že to uděláme ve větším. Je to takové setkání modelářů hlavně z Boskovicka a okolí určené všem zájemcům. Na Blanensku se nic podobného nekoná, inspirovali jsme se v Brněnci na Svitavsku. Výstavy chceme pořádat i v dalších letech," řekl dále Doseděl, který propadl stavbě modelů, hlavně vojenské techniky, už v dětství.

Výstava bude zájemcům přístupná v době od půl desáté do půl sedmé. Vstupné je dobrovolné. Součástí výstavy je i výtvarná soutěž pro děti, ukázky několika modelů přímo v akci nebo představení techniky britského Královského letectva RAF. V provozu bude také malé kolejiště.