„Darované věci zpříjemní péči o novorozence nejen maminkám, ale i zdravotnickému personálu. Rádi bychom touto cestou paní Zítkové za projevenou štědrost poděkovali,“ uvedl za pracovníky nemocnice mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Žena podle svých slov začala šít až nedávno na mateřské dovolené. Je to pro ní přijemný relax. „V Boskovicích jsem sama rodila a chtěla jsem to pracovníkům nemocnice nějakou formou oplatit. Mám radost, že jsem někomu mohla pomoct," řekla Zítková.

Novorozenecké oddělení v boskovické nemocnici dostalo nové zavinovačky a deky.Zdroj: archiv města BoskoviceNezištný dar ocenili na facebookovém profilu města Boskovice také další lidé. „Chválihodný počin. Máte srdce na pravém místě,“ napsala například Ivana Irma Smetanová.

Novorozenecké oddělení v Boskovicích před časem podpořili také pořadatelé voděradského Motosrazu Kiliangang. Tam charitativní dražba vynesla téměř čtvrt milionu korun. Část této sumy věnovali pořadatelé na nákup speciálních pelíšků pro dříve narozené děti. Koupili také pračku se sušičkou a poté vše předali zástupcům novorozeneckého oddělení.