„Husí slavnosti zahájí v sobotu v půl jedenácté dopoledne v parku u Zámeckého skleníku folklórní soubor Velen. Po něm jsou připraveny pohádky pro děti, koncerty dechové a folkové hudby, vystoupení eskamotéra a iluzionisty a na závěr v sobotu v pět hodin odpoledne zahraje skupina Laura a její tygři,“ popsala Taťána Reiblová z boskovického Kulturního střediska. V neděli pak od desíti hodin uvidí lidé v zámeckém parku například dětský folklórní sbor Borověnka, skupinu Kaštánci, pohádkové představení Tetiny na husím dvorku a v půl páté skupinu Rangers-Plavci.

Nejen kulturou se však na Husích slavností nasytí návštěvníci Boskovic. Vybrané boskovické restaurace budou po oba dny nabízet speciální husí menu. Husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci. „Největší zájem je obvykle o chutnou a zároveň levnou pochoutku, chléb s husím sádlem. A oblíbená je v Zámeckém skleníku i pečená husa s knedlíkem a se sladkým zelím s hroznovým vínem,“ láká Reiblová.

V boskovickém zámeckém parku se bude po oba víkendové dny konat i jarmark tradičních řemesel. Lidé na něm můžou nakoupit nejrůznější řemeslné výrobky, sezónní i husí produkty a chybět nebudou ani malovaná vejce s tradiční malérečkou. Dětem zpestří slavnosti nabídka dětských atrakcí, dětská dílna, jízda na koních, pro všechny bude v muzeu připravena výstava sedmi let husích slavností a v areálu za muzeem výstava chovatelů drobného zvířectva. Vše doplní přehlídka historické a současné zemědělské techniky.