Stavební práce se dotknou sedmi ulic a náměstí 9.května. Opravy na Sokolské ulici skončí třicátého června. Na Mánesově, Sadové, Hybešově a Legionářské ulici potrvají do konce října. Do dvacátého srpna je pak naplánovaná stavba na náměstí 9.května a na konci září končí opravy na části Komenského ulice.

Obyvatelé dotčených míst musí počítat s omezeními. „Chodci budou muset použít chodníky na protější straně ulice. Může dojít i k omezení parkování či vjezdu do domů,“ upozornil boskovický mluvčí.

Dvě stě padesáti kilovou ženu převáželi tento týden sanitkou krajští záchranáři.
Těžká práce záchranářů. Čtvrttunovou pacientku museli převést v XXL sanitce

Z velkoplošných oprav vedení města vyloučilo jeden úsek v Komenského ulici. V letošním roce tam totiž plánuje firma Vodárenská opravit vodovodní řad. Celkové náklady na obnovu chodníků činí 3,8 milionu korun.

Oprav parkovací ploch, chodníků, veřejného osvětlení a dětských hřišť se letos dočkají obyvatelé blanenského sídliště Zborovce. Náklady vyčíslili zástupci radnice na devět a půl milionu.

Blanenští počítali se ziskem čtyřmilionové dotace. „Vzhledem k tomu, že dotační program nebyl dosud vypsaný a termín není známý a je třeba zahájit výběrové řízení, žádá investiční odbor o pokrytí částky čtyř milionů korun z vlastních zdrojů města,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák. Zastupitelé města toto rozpočtové opatření schválili.

Ilustrační foto
I v balonu. Svatby v přírodě táhnou, lidé se berou čím dál víc

S opravami chodníků již začali ve Vyškově. Nového povrchu se dočkají na tamním náměstí Svobody a v Brněnské či Květné ulici. „V Květné ulici nahradí zámková dlažba litý asfalt,“ informoval vyškovský místarosta Břetislav Usnul.