Lolitky v rudých topech s kovbojskými klobouky na hlavách, modré hiphopařky, skřítci v puntíkatých šátečcích, drsný kovboj z Divokého západu v dýmu střelného prachu pohazující kolty. Toto vše a mnohé další atrakce mohli v sobotu vidět návštěvníci boskovického Westernového městečka. Boskovičtí se totiž letos rozhodli zahájit turistickou sezónu na Divokém západě.

„Každý rok vybíráme pro zahájení sezóny a vítání jara na Boskovicku jiné místo. Tentokrát jsme se domluvili s Western parkem a udělali jsme dobře. Je tady totiž i možnost dešťové varianty a tu jsme dnes opravdu využili,“ řekla boskovická místostarostka Jaromíra Vítková.

Sobotní počasí Boskovickým pro uvítání příchodu jara zrovna nepřálo. Hlavní část programu tak musela být těsně po zahájení přesunutá do Sallonu 1870. Tam už se všichni turisté mohli nechat po celý v klidu a v suchu obsluhovat sličnými barmankami a barmany v kovbojském a bavit se při tom výkony svých ratolestí. Nejen děti a mládež z tanečních i pěveckých spolků a školčátka z boskovických mateřských škol se na zahájení sezóny v Boskovicích připravovaly. Také vedení města nenechává nápor turistů náhodě.

„Pro tuto letní sezónu jsme přichystali novou informační brožuru s názvem Vítejte na Boskovicku a podrobnou mapu, která zahrnuje trasy pro pěší i pro cyklisty,“ přiblížila místostarostka Vítková.

„Naši lidé mají za úkol především jednotlivá čísla propojovat. Pro to jsme si nachystali třeba show s kolty nebo s lasy,“ doplnil majitel městečka Luboš Jerry Procházka.

Do Western parku vyrazila v sobotu z Brna také Lucie Bečvářová se svými třemi dětmi. „Je dobré, že zahájení sezóny se děje zrovna ve westernovém městečku. Děti jsou úplně nadšeni ze všech atrakcí, které jim tady nabízí. Třeba u rýžování zlata strávily snad hodinu,“ pochvalovala si Bečvářová.