„V současnosti shromažďujeme výtky ke zmodernizovanému rozhlasu. Podle nich se jej do září pokusíme spravit,“ uvedl boskovický referent pro obranu Petr Novák.

Podle něj je prioritní zajistit, aby hlášení bez problémů slyšeli všichni ve městě. Až pak by mohli rozjet takové technické vymoženosti, jakou je například hlášení z mobilního telefonu či bezdrátového mikrofonu. „Dosavadní rozhlas jsme maximálně zmodernizovali a tak o sto procent i rozšířili. Chtěli jsme zabránit, aby nedocházelo jak v minulých letech k tomu, že by někteří lidé hlášení vůbec neslyšeli,“ vysvětlil Novák. To, že do některých částí města hlášení nedolehne, se objevilo i v námitkách Boskovických. Kromě toho si stěžovali třeba lidé bydlící na ulici Krátká, že je hlášení příliš potichu. Oproti tomu na Chmelnici zase vadilo, že je rozhlas až moc hlasitý. Podle Nováka vedení města všechny tyto námitky chce vyřešit.

Boskovice získali v inovaci městského rozhlasu státní dotaci tři sta padesát tisíc korun. Stejná částka šla i z městské pokladny. „Abychom naplnili podmínky pro získání dotace, musíme zajistit, aby bylo srozumitelně slyšet hlášení Hasičského záchranného sboru,“ doplnil Novák.