1. JARNÍ VÝSTAVA A BURZA

Kdy? Pátek 9.00–18.00, sobota 9.00– 12.00

Kde? Dům zahrádkářů, Blansko

Dům zahrádkářů v blanenské ulici Křižkovského ovládne v pátek a v sobotu Jarní výstava, kterou doplní burza kaktusů, konifer, květin a přísad zeleniny. „Na místě budou své přísady a květiny prodávat drobní pěstitelé. Na prodej budou také výrobky z Domova Olga. A také dřevěné výrobky pro domácnost, kaktusy, keramika a výrobky ze šustí," lákají na akci pořadatelé. Výstavu také doplní ruční práce kroužků žen z Městského klubu důchodců Blansko.

2. VÝSTAVA 90 LET SOKOLOVNY

Kdy? Pátek 18.00

Kde? Městská knihovna Blansko

Na místě blanenské sokolovny už dávno stojí supermarket a obchodní centrum. Její odkaz však žije dál. Blanenští si na páteční vernisáži výstavy, která je věnovaná devadesátiletému výročí postavení sokolovny, připomenou její historii. „Návštěvníci výstavy si prohlédnou dobové materiály, které ještě nebyly nikdy zveřejněny. Například sokolské pokladní knihy, fotografie, časopis Mosty a další. Na přípravě výstavy se podílel Státní okresní archiv, Muzeum Blansko a také Městská knihovna" řekl ředitel Městské knihovny Blansko Pavel Přikryl s tím, že výstava bude otevřená až do konce května.

3. VERNUM 2013 ENSEMBLE

Kdy? Pátek 17.00

Kde? Zámek Boskovice

V pátek odpoledne rozezní prostory boskovického zámku koncert souboru Vernum 2013 Ensemble. Toto vystoupení zároveň odstartuje festival Francouzské léto, který se na zámku bude konat až do konce září. „Oslovila mě rodina Mensdorff-Pouilly. Letos slaví dvacet let od svého návratu do Boskovic a navíc je také letos rok francouzských rodů. Nejprve jsme se domluvili na jednom koncertu a nakonec vznikl celý malý festival francouzské kultury, který jsme nazvali Francouzské léto. Nabídne koncerty, tance, filmy, dětský den, jazykové kurzy a samozřejmě francouzskou kuchyni. Potrvá až do konce září," uvedl dirigent orchestru Ondřej Tajovský.

4. JARNÍ SRAZ VELOREXŮ

Kdy? Sobota 10.00 – 14.00 Neděle 10.00

Kde? Parkoviště u hotelu Zlatá růže, Boskovice, Zámek Letovice

Od pátku do neděle se budou na silnicích na Blanensku prohánět plátěná vozítka. Team Zlatá růže Boskovice pořádá již sedmnáctý ročník Jarního srazu velorexů. Jejich posádky budou plnit různé úkoly. V neděli dopoledne je čeká spanilá jízda ze Suchého na zámek do Letovic. „V sobotu dopoledne budou dvě stanoviště také na parkovišti vedle Zlaté růže. Myslím si, že pro diváky to bude atraktivní podívaná. Stejně jako nedělní spanilá jízda na letovický zámek, kde jednotlivé posádky budou vystavovat svoje stroje," řekl za organizátory Tomáš Kostík.

5. CESTOVATELSKÁ BESEDA

Kdy? Pondělí 18.00

Kde? Kino Panorama Boskovice

Plachetnice Altego a cesta kolem světa. Cestovatelský pár, manželé Denkovi, přiblíží boskovickému publiku své dobrodružné výpravy. Tentokrát se zaměří na Austrálii, Papuu Novou Guineu, Šalamounovy ostrovy a Filipíny. Vstupné na přednášku je padesát korun.