„Už teď víme, že o ně bude obrovský zájem. Připravujeme stavební projekty a rozpočty. Očekáváme, že ministerstvo pro místní rozvoj letos vypíše dotace na výstavbu pečovatelských bytů," uvedla Sáňková.

Podle starostky Boskovic Hany Nedomové přibudou nové byty nejdříve v ulici Mánesova. „V ulici Havlíčkova mohou vzniknout čtyři podkrovní byty jako půdní vestavba. Je tam však evakuační výtah. A zjistili jsme, že nám na to nebude stačit jednoduchý projekt, který máme. Proto jej musíme nechat přepracovat. Příprava bude technicky i časově náročnější. Není jisté, jestli bychom letos mohli získat dotaci," vysvětlila Nedomová.

Nové byty se tak v Havlíčkově pomalu začnou rýsovat až v příštím roce. „Dva miliony korun z rozpočtu jsme tedy přesunuli na byty v ulici Mánesova. Vzniknou tam dva. Přestavbou z nebytových prostor. Původně v nich byly ordinace lékařů. Sto tisíc korun použijeme na přepracování projektové dokumentace na byty s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici," doplnila Nedomová.

Myšlenka postavit nové byty pro důchodce se líbí například Veronice Vysloužilové z Boskovic. „Ve městě jich je málo. Hodně starších lidí čeká na byty dlouho, někteří je vůbec nedostanou. Těch pár nových pomůže, ale všechny žadatele nebude možné uspokojit. Snad bude radnice na sociální oblast pamatovat v budoucnu ještě více," uvedla.