Veselý Paleček pravidelně navštěvuje asi čtyřicet maminek s dětmi, jimž už dosavadní místo nestačilo. „Nyní máme k dispozici velkou tělocvičnu. Je to skvělé, budeme mít mnohem více prostoru pro naše aktivity," uvedla vedoucí Veselého Palečka Jaroslava Látalová. Centrum budou moct navštěvovat maminky i s nejmenšími dětmi starými jen pár týdnů.

Na nové prostory se už těší například Pavla Ptáčková z Boskovic. „Jsem za to moc ráda. Vejde se sem větší počet dětí a budou mít více prostoru na hraní," dodala žena.

Mateřské centrum Veselý Paleček nyní nabízí na výběr z více než deseti kroužků a aktivit. Je to například babybiograf, tedy promítání filmů uzpůsobené dětem. Nejen výběrem žánru, ale také sníženou hlasitostí zvuku. K dispozici jsou také různé druhy cvičení. Děti s rodiči mohou pravidelně navštěvovat i solnou jeskyni, westernové městečko nebo různá zvířata.

Při dni otevřených dveří, který potrvá od devíti do dvanácti hodin, ukáží jednotlivá cvičení, děti čekají soutěže i tvoření a rodiče se dozví aktuální nabídku aktivit pro příští školní rok. Vítáni jsou příchozí v různých maskách.

SIMONA FEILHAUER