Tyto dílčí práce pokryje dvoumilionová částka, kterou poskytlo město. To je současným vlastníkem zařízení. Další dva miliony z městského rozpočtu půjdou na nový nábytek.


Vedení Boskovic očekává, že se náklady na celkovou opravu vyšplhají na několik desítek milionů. „Přesnou částku zatím nemůžu říct. Teď každopádně připravujeme projektovou dokumentaci. Požádáme o dotaci z evropských fondů,“ přiblížil záměry radnice místostarosta Petr Malach.


Největší problém podle Kováře představují desítky let staré a velmi poškozené odpady „Jsou v katastrofálním stavu. Když více zaprší, tak nám splašky tečou do budovy,“ řekl Kovář.

Opravy sokolovny
• vnitřek budovy se opravoval naposledy v 70.letech
• od roku 2006 má sokolovna novou střechu, fasádu a okna. Náklady byly 4 miliony
• ve špatném stavu jsou odpady, toalety, topení a kotelna


Kromě toho je nutné vyměnit i staré topení, opravit kotelnu a položit nové podlahy. „Tam je špatné úplně všechno,“ dodal Kovář.
Dílčí opravy mají být hotové do konce listopadu. Od prvního prosince je v plánu zkušební provoz. V té době už má v čele sokolovny stát nový manažer. Výběrové řízení na tuto pozici vyhlásili Boskovičtí před týdnem. Zatím se na místo manažera nikdo nepřihlásil.
Od ledna příštího roku se má sokolovna vrátit do běžného provozu. „Než se seženou peníze na celkovou opravu, bude vše fungovat jako doteď. Včetně sokolské činnosti, tanečních kursů, divadelních představení či plesů,“ dodal závěrem Kovář.


Jednu z místností sokolovny využívali i členové taneční školy Body Rockers. V lednu se tam však neplánují vrátit. „Podzimní opravy nám celkem narušily start kursů. Museli jsme pro tréninky najít jiné místo. Nakonec jsme našli takové, které nám vyhovuje více než to předchozí. Vracet se tedy nebudeme,“ popsal vzniklé problémy vedoucí tanečníků Patrik Oujezský.