Kvůli rušení televizního signálu byly na čas vypnuté, aby technici stihli v domácnostech zkontrolovat a opravit antény. „Podle informací z Českého telekomunikačního úřadu jsou všechny nahlášené případy rušení televizního signálu z Boskovic vyřízené. Proto dva LTE vysílače v Boskovicích od pondělí opět pojedou. Jeden je v lokalitě Čížovky a druhý na budově na náměstí 9. května," řekl boskovický úředník Jaroslav Parma.

Potíže se signálem zaznamenal při sledování televize začátkem ledna například Milan Huzlík, který bydlí na Masarykově náměstí. „Volali mi pak z Českého telekomunikačního úřadu, že to přijdou zkontrolovat. Ale já si už nechal anténu spravit sám na vlastní náklady," řekl muž.

Podle mluvčího Českého telekomunikačního úřadu Martina Drtiny provádějí technici v terénu měření. A rozhodnou, zda jsou stížnosti na rušení televizního signálu oprávněné, nebo ne. „Pokud ano, tak náklady na odstranění rušení televizního signálu zaplatí mobilní operátor," řekl Drtina.

Dodal, že k rušení může docházet u stanice LTE v okruhu přibližně pěti set metrů. V místech, kde je televizní signál slabý nebo při použití antény se zesilovačem. „Nejčastějším problémem je ale to, že většina televizních antén je namontována špatně," dodal.