Firmou, která zametací stroj Boskovicím dodá, je jedna pražská společnost. „Tato firma podala nejlepší nabídku. Jedná se o zametací stroj moderního vzhledu a malých rozměrů, který se bez problémů vejde i do malých ulic, jako je například ulice Špitálek. Stroj bude vybavený moderními technologiemi, takže při úklidu ulic se nebude vířit prach," vysvětlila místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Náklady na pořízení zametacího stroje město vyčíslilo na milion devět set devadesát šest tisíc korun. Velkou část ale pokryje dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Státního fondu životního prostředí.

Pro nákup zametacího stroje se v tomto roce rozhodli i Adamovští. Ti chtějí novou techniku využít nejen na zametání a kropení ulic, ale například i po přívalových deštích nebo při čištění kanálových vpustí. „Minulý týden jsme otevírali obálky s nabídkami od dodavatelů strojů. Bohužel jsme jich ale pět museli vrátit zpět pro upřesnění a doplnění. Uspořádáme proto ještě druhé kolo výběrového řízení s upřesněnými nabídkami," vysvětlil místostarosta Adamova Jiří Němec.

Adamovští předpokládají, že cena vozu se bude pohybovat kolem čtyř milionů korun. „Získali jsme ale dotaci, která pokryje devadesát procent nákladů," doplnil Němec.