Ve středu ráno totiž uzavřou železničáři přejezd do lokality Staré Blansko. O několik set metrů dál ho nahradí silniční most, který má ale skluz a ještě není dostavěný. S jeho otevřením se počítá 19. prosince. S novým podchodem dělníci finišují a bude otevřený o několik dní dřív než most. „Bude zpřístupněný 9. prosince v odpoledních hodinách. Železniční přejezd bude trvale zrušený v momentě dokončení stavby přemostění,“ uvedla mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Objížďka přes Olešnou, změny v autobusové dopravě. Motoristé a cestující v Blansku musejí v závěru roku počítat s dopravním omezením.
VIDEO: Blanenská stavba století si dává na čas. Obyvatele čekají „humorné" týdny

Vlaky budou zmíněným místem z Blanska projíždět po jedné koleji. Od 11. prosince se vrátí na zmodernizovanou trať po roční výluce i na úsek mezi Brnem a Blanskem. Ve stanici Blansko-město bude do otevření nového podchodu fungovat provizorní bezbariérový přechod na konci nástupiště ve směru na Dolní Lhotu. „Na bezpečnost chodců bude dohlížet stálá služba,“ informovali na webu města blanenští úředníci.

Cestující musejí v následujících třech týdnech počítat s výlukou autobusové linky 152. Ta od středy bude jezdit obousměrným odklonem přes křižovatku pod Svatou Kateřinou. Většina spojů vynechá zastávky Blansko, Svitavská, Brněnská, Synthon a rozvodna točna. „Tyto zastávky včetně nové Blansko, Komenského budou obsluhovány vybranými spoji v pracovní dny závlekem do této oblasti Starého Blanska,“ sdělil Květoslav Havlík za společnost Kordis, která v kraji koordinuje integrovanou dopravu.

Mosty, tunely, podchody, skalní svahy. Práce na modernizaci železničního koridoru mezi Brnem a Blanskem za šest miliard korun postupují podle harmonogramu.
FOTO: Nad trať vysunou nové mosty. U Adamova a také v Blansku

Kvůli pracím na dokončení nového podchodu u železničního přejezdu v centru Blanska tam nebudou jezdit od pátečního večera do pondělního rána vlaky. Dojde k prodloužení výlukových linek náhradní autobusové dopravy xS2B a xS2K z Brna do Rájce-Jestřebí.