Opravy město platit nebude. Podle blanenského starosty Jiřího Crhy je po domluvě zajistí firma, která v napojení na zmíněný rondel staví silniční most přes řeku Svitavu a železnici.

„Jedná se konkrétně o celou ulici Tovární, dále Masarykovu ulici v úseku od Svitavské ulice po Těchovskou ulici a o okružní křižovatku Smetanova – Masarykova – Sadová – náměstí Republiky,“ informoval Crha s tím, že rekonstrukce povrchů začne 16. června za úplné uzavírky.

Ilustrační foto.
Kvůli volání lezou na půdu: signál v obcích na Blanensku má zlepšit 300 milionů

Za provozu se naopak bude upravovat křižovatka ulic Nerudova, Masarykova a Na Vyhlídce. Dojde tam ke změně rozměrů křížení ulic, k vybudování chodníku a nového místa pro přecházení. Práce přijdou na řadu ještě před opravou vozovky v Masarykově ulici.

Na spadnutí je už také výstavba kruhového objezdu před nově vznikajícím obchodním centrem v ulici Poříčí. Ten má postavit právě firma, která nyní zmíněné obchody buduje.

„Stavba nové okružní křižovatky začne dle informací investora letos v červenci. Průjezd ulicí Poříčí v průběhu prací zůstane zachován jedním pruhem a řízen bude semafory. Hotovo by mělo být do konce prázdnin,“ sdělila vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.