Na tu dobu měla tehdejší přístavba školní budovy s jídelnou z roku 1977 ještě poměrně moderní zázemí. To už není po více než čtyřiceti letech provozu dávno pravda. Půjde k zemi. Nový objekt s jídelnou a kuchyní se už na pozemku školy rýsuje. „Za mě je to dobrý záměr. Investice do zázemí školy je záslužný čin. Přístavba už měla svá nejlepší léta dávno za sebou. Je potřeba jít s dobou,“ řekl Deníku Král.

Se stavbou začali dělníci v létě. Kromě budování nových prostor s kuchyní a jídelnou zahájili také práce na stavbě spojovacího krčku, kudy budou žáci a učitelé chodit na obědy z hlavní budovy. Hotovo má být příští rok v červenci. Poté přijde ve druhé etapě prací na řadu demolice staré přístavby. Po ní bude mít škola nový hlavní vchod a šatny v přízemí budovy.

Projekt město vyjde na 86 milionů korun. „V současnosti je již postavený skelet objektu nové jídelny a školní kuchyně. Vyzdívá se obvodové zdivo. Budova už je také zastřešená. Současně se provádí výkopové práce pro stavbu budoucího spojovacího krčku,“ uvedla na webu města vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Nyní ve škole funguje 26 tříd, které navštěvuje 583 žáků. Kapacita nové jídelny přesáhne 140 míst a modernější kuchyně pak zvládne vydat 900 obědů denně.

Školu Blanenští otevírali v roce 1928. Ve městě tehdy byly tři školní budovy. Jejich kapacita však nestačila. „V červenci roku 1927 rozhodlo zastupitelstvo, že budova školy bude postavena podle návrhu architekta Eduarda Göttlichera z Brna. Celkové náklady na stavbu byly tehdy dva a půl milionu korun,“ upřesnil znalec blanenské historie Pavel Svoboda.