V hlavní kategorii se představí osm dívek, v kategorii princezna České republiky pak šest děvčat. „Finalistky hlavní kategorie se divákům a porotě představí ve společné choreografii, při promenádě v šatech a v plavkách a ve své volné disciplíně. Šest malých princezen se předvede v šatech, zacvičí zumbu a ukáží svou volnou disciplínu," uvedla ředitelka soutěže Aneta Kuklínková.

V porotě zasednou fotbalista Petr Švancara, blanenský místostarosta Jiří Crha, zástupci pořadatelů a sponzorů a dívka České republiky z roku 2013 Marie Hrušková. Akci moderuje Ondra Urban. V programu vystoupí zpěváci Martin Šafařík a Romana Staníčková.

Vstupenky za dvě stě korun pro dospělé a sto padesát korun pro děti už jsou skoro všechny vyprodané. „Zbývá jich jen pár. Je tedy možné, že na místě už žádné k dostání nebudou," řekl manažer akce Pavel Šmerda.

Soutěž má dvě hlavní kategorie. Princezna České republiky, která je určená pro slečny od sedmi do devíti let, a dívka České republiky, ve které bojují dívky ve věku od šestnácti do dvaceti dvou let. „Letos se nám přihlásilo asi osmdesát dívek, které prošly castingy v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Z těch bylo vybráno zhruba dvacet, které před porotou předvedly promenádu, volnou disciplínu a podobně. Z těch pak byla vybrána současná finálová osmička," dodal Šmerda.

Soutěž si klade za cíl spojit krásu a sport, její podtitul zní Hledáme sympatickou sportující dívku. „Děvčata chceme rozhýbat, ale také je vedeme k péči o vzhled a estetiku a kultivovaný mluvený projev," vysvětlila Kuklínková.

DOMINIK ABSOLON