„Termíny jsme naplánovali tak, abychom lidem odvezli postupně všechen odpad ze zahrádek,“ uvedl vedoucí odboru komunální údržby blanenské radnice Miroslav Pokorný.

Lidé, kteří chtějí, aby jim město odpad zadarmo odvezlo, jej mají dát do pevných igelitových pytlů a připravit vždy v den svozu do sedmi ráno k ulicím na viditelné místo. „Upozorňujeme lidi, ať tento odpad nedávají do popelnic. Termínů je dost, každý kdo má zájem, se tak zbytků ze zahrádek může zbavit,“ řekl Pokorný.

Blanenští si pytle z odpadem mají připravit vždy každých čtrnáct dní v úterý od druhého srpna do dvaadvacátého listopadu, lidé z městských částí po čtrnácti dnech každou středu od třetího srpna do třiadvacátého listopadu.

„Letos poprvé budeme odpad odvážet do nové blanenské kompostárny. Pokud lidé nechtějí čekat na hromadné svozy, můžou si tam zbytky ze zahrádek odvést každé pondělí sami,“ informoval Pokorný.

Kolik lidí igelitové pytle naplněné trávou a listím k blanenským ulicím přistaví, se podle odboru komunální údržby odhaduje jen těžko. „Odpad počítáme na tuny a ne na to, kolik lidí této možnosti využije. Množství odváženého odpadu se ale rok od roku zvyšuje,“ dodal Miroslav Pokorný.