„Při návrhu razítka jsme dostal od zástupců Blanska volnou ruku. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli na ně použít motiv ze současnosti nebo historický. Ale dnešní blanenské nádraží není zase tak zdařilé, proto jsem se nakonec inspiroval dobovou pohlednicí, která zachycuje podobu nádraží z roku 1912,“ popsal autor razítka Marek Říha z Chornického železničního klubu.

Razítko cestujícím na vyžádání otisknou u okénka na nádraží pracovnice dráhy. Kromě obrázku nádraží je zdobí nápis Blansko, Brána do Moravského krasu. „Na starých pohlednicích se Blansko označovalo jako Moravské Švýcarsko. To už se ale od druhé světové války nepoužívá. Proto jsme zvolili bránu,“ řekl Říha.

Inspiraci pro oválný tvar čerpal Říha u razítek, které se používaly na železnici za první republiky. Podobné dostanou cestující na Blanensku například na železnicích v Boskovicích, v Šebetově nebo ve Velkých Opatovicích. „Ostatní stanice v okrese zase mají výroční razítka, třeba v Šebetově na sto let železnice. Blansko bylo předposlední. Teď už na Blanensku nemá svoje razítko jen Adamov,“ dodal tvůrce razítka.