Naopak do klíčové investice za 86 milionů v podobě přístavby základní školy TGM v ulici Rodkovského se dělníci nedávno pustili. „Jsem rád, že i v době, kdy se škrtá a šetří, budou mít školáci lepší a modernější zázemí. Podle mého jsou to peníze na dobrou věc,“ uvedl Miloš Volavý, jehož dvě dcery školu navštěvují.

Podle blanenského starosty Jiřího Crhy byl propad v příjmech města v červnu na částce 24 milionů korun. Do konce roku Blanenští očekávají navýšení na dvaačtyřicet milionů. Město proto v rozpočtu hledalo rezervy, kde ušetřit a na nedávném jednání zastupitelstva schválilo jeho novou podobu. „Od státu jsme obdrželi kompenzaci ve výši 25 milionů, 1250 korun na jednoho obyvatele. Vedoucím odborů jsme zadali, aby dohledali další možné úspory,“ informoval Crha.

Ilustrační foto.
Virus na jižní Moravě: do Brna převezli pacienta z Boskovic ve vážném stavu

Některé investiční akce tak šly k ledu. U dalších se podařilo vysoutěžit nižší ceny stavebních prací, jinde došlo ale také k prodloužením doby projektových a přípravných prací. To vše podle Crhy znamenalo úsporu kolem 20 milionů. „Další finanční prostředky se podařilo zajistit díky dlouhodobě dobrému hospodaření ze zůstatků na účtech města. Jsem rád, že nemusíme rušit velké investice. Mohli jsme zahájit velkou rekonstrukci základní školy TGM, podařilo se dokončit opravu budovy bývalé ubytovny i stadionu. Probíhají také přípravy přemostění i vybudování nových lázní a chystá se další oživení středu města," dodal blanenský starosta.

Výpadek příjmů se sice městu podařilo pokrýt a rozpočet je opět vyrovnaný. Příští rok to podle blanenských úředníků nebude jednoduchý. „Výpadek příjmu se letos podařilo nahradit a rozpočet je opět vyrovnaný. Většinu investičních akcí i přes to můžeme zvládnout. Příští rok ale situace nebude jednoduchá,“ řekla vedoucí finančního odboru Alena Skoupá.