Do kavárny nakonec dorazilo téměř padesát lidí, kteří oslavili Světový den pro fair trade dobrotami z lokálních a spravedlivě zaplacených surovin. „Zatímco v roce 2011 se snídalo na podporu fair trade v jednačtyřiceti českých a moravských městech, v loňském roce se jejich počet zvýšil na sedmapadesát. Letos se v republice snídalo dokonce skoro na devadesáti místech. Je to signál stoupajícího zájmu spotřebitelů o spravedlivě obchodované produkty a důstojné pracovní podmínky v zemích globálního Jihu," uvedl koordinátor Férové snídaně Stanislav Komínek z neziskové organizace Na Zemi, která akci zastřešuje. Největší výběr míst, kam mohli lidé v sobotu přijít posnídat, byl v Jihomoravském (11) a Královéhradeckém kraji (10).

Fair trade je způsob obchodu dávající drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům z rozvojových zemí příležitost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pokud si český spotřebitel koupí fairtradový výrobek, má jistotu, že za ním nestojí například zneužívání dětské práce, nelidské pracovní podmínky, či devastace životního prostředí.

V blanenské kavárně připravili pořadatelé akce pro příchozí také vědomostní test o znalosti fair trade. Do něj se zapojilo devatenáct lidí. Nejvíce bodů získala trojice Jarmila Slavíková, Lukáš Buřt a Jan Komínek. „Z osmi otázek zodpověděli sedm správně," upřesnil Komínek.