V jeho okolí přibude také zeleň v podobně vysázených stromů. Nyní jsou hotové terénní úpravy a podklad pro uložení pryžové dopadové plochy. Následovat bude instalování herních prvků, oplocení. Projekt na jaře dokončí sadové úpravy. „Hřiště dětem nabídne několik atraktivních prvků. Chybět nebude menší věžová sestava, stojací vahadlová houpačka, dětský kolotoč, pískoviště s herním prvkem nebo houpačky, balanční a lezecké prvky,“ informovala na webu města Leona Mazourková z oddělení investic odboru správy a rozvoje města.

Ve středu uzavřeli železničáři přejezd na Staré Blansko. Do otevření nového podchodu musejí pěší po provizorním přechodu na konci nástupiště.
Zavřený přejezd v Blansku: brblající chodci vyhlížejí podchod, řidiči nový most

Podle starosty Jiřího Crhy se jedná o jednu z plánovaných úprav této části města a další budou následovat. „V ulici Poříčí se plánuje postupná regenerace. Vybudování hřiště je jedním z prvních bodů. Letos na jaře už se v této lokalitě také modernizovalo veřejné osvětlení,“ sdělil Crha.

Dodal, že nové herní prvky jsou také například v ulici Palackého nebo Dvorská, v sídlištích Zborovce a Písečná nebo v místní části Dolní Lhota. Herní prostor mají děti také na nábřeží řeky Svitavy v ulici Svatopluka Čecha. Tam mají k dispozici několik atrakcí vyrobených ze dřeva. Navrhli je místní v participativním rozpočtu.