Pořadatelé znovu rozdělí program mezi vystoupení na pódiu a atrakce v celém areálu nemocnice. „Ty se tentokrát ponesou v duchu cesty kolem světa a poprvé na nich spolupracujeme s blanenským domem dětí a mládeže. Děti u vstupu obdrží cestovní pas, se kterým projdou v areálu nemocnice celkem osm zemí a okusí osm dobrodružných úkolů. Po jejich splnění je čeká certifikát a sladká odměna," přiblížila mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Na své si však přijdou i děti a jejich rodiče, které v minulých letech zaujala dynamická ukázka hasičského zásahu. „Pro mnohé je to možná největší lákadlo z celého programu. Kromě hašení hořícího auta se jim představí i ostatní složky záchranného systému, tedy policisté a záchranáři," poznamenala Ostrá.

Nástup do školy

Tomu podle ní odpovídá hlavní cíl akce. „Chceme dětem nemocnici přiblížit jako místo, kterého se nemusí v žádném případě bát. Také rodiče oceňují, když nás mohou poznat i z jiné než profesionální stránky. A důležitým posláním je zpříjemnit dětem vstup do nového školního roku. Jedná se vlastně o obdobu červnového dne dětí," připomněla mluvčí blanenské nemocnice.

Na zábavě se budou podílet také skauti s lukostřelbou, střelbou ze vzduchovky nebo například lanovými hrami. Počítají i s malováním na obličej, skákáním na trampolíně a klouzacím hradem. Zaměstnanci nemocnice představí logopedickou poradnu a nabídnou ukázku estetické medicíny.

Vedení nemocnice si zvyklo na pravidelnou účast kolem dvou tisíc návštěvníků. „Podle předpovědi to vypadá, že počasí bude nádherné, ale akci uspořádáme v každém případě. Myslíme si, že k nám někteří lidé zavítají poprvé a další přijdou poněkolikáté. Takže by návštěvnost nakonec mohla být i rekordní," nastínila očekávání Ostrá.