„Kurz začíná v září a kopíruje školní rok. Přihlášené čeká čtrnáct lekcí, z toho polovina bude formou přednášek a polovina jsou praktická cvičení,“ uvedl ředitel knihovny Pavel Přikryl.

V praktických hodinách si studenti například formou testů nebo her vyzkouší, jakou mají paměť, jaký jsou typ osobnosti nebo jak mají postavený žebříček hodnot. „Kvůli praktickým cvičením je kapacita kurzu jen třicet míst. Lektorka se tak může lidem dostatečně věnovat,“ vysvětlil ředitel knihovny.

Na univerzitu v knihovně se podle něj nehlásí jen starší lidé, kteří už do školních lavic léta neusedli. „Projektu se účastní lidé napříč věkovými kategoriemi, od studentů až po důchodce, muži i ženy,“ řekl Přikryl.

Blanenská univerzita se koná už podruhé. V tom minulém, prvním ročníku, se účastníci věnovali Evropské unii. Jaké bude příští téma, ještě ředitel knihovny netuší. „Kurz se opět bude zabývat některou oblastí ze základů společenských věd. Která to konkrétně bude, to ještě nevím. Určitě ale v projektu chceme pokračovat. Lidé o něj mají velký zájem, někteří se přihlásili na oba dva ročníky,“ dodal Přikryl.

Letošní kurz psychologie je už obsazený. Kdo má zájem se poučit ve společenských vědách, další šanci bude mít až v příštím roce.