Úpravu tohoto prostoru navrhovali místní v participativním rozpočtu Společně Pro Blansko. Projekt sice skončil až na druhém místě, ale město do této lokality herní prvky nakonec nakoupilo. „Původně na to v rozpočtu peníze nebyly. Nakonec jsme je ale použili z jiných položek. Máme za to, že nové herní prvky v centru Blanska především rodiče s malými dětmi ocení,“ řekl blanenský starosta Jiří Crha.

Ilustrační foto.
Boskovická nemocnice koupí analyzátor za sedm set tisíc. Odhalí koronavirus

Pro děti Blanenští koupili nové herní prvky. Jsou v centru v Bezručově ulici a také v sídlišti Podlesí.Zdroj: archiv města BlanskoLepší zázemí pro hraní pod širým nebem mají také děti v sídlišti Podlesí. Tam je nově upravená odpočinková zóna s posezením, kolotočem, houpačkou a průlezkou. Naopak zmizelo zchátralé pískoviště a sušáky na prádlo.

Dětské hřiště by uvítali také obyvatelé místní části Lažánky. „Jiné městské části už hřiště mají, jen v Lažánkách to stále vázne,“ okomentovala situace na sociální síti Klára Urbánková.

Světový pohár ve Svitávce se letos neuskuteční.
Zrušeno. Kvůli koronaviru se světová esa kolové ve Svitávce letos nesejdou

To lidé z blanenské místní části Olešná si zanedlouho zasportují na víceúčelovém hřišti. Dospělí i děti. Dělníci ho začali stavět na ploše u obecního domu na místě původního sportoviště s prosívkou. Nové bude mít umělý povrch, osvětlení a oplocení. Nabídne různé sportovní aktivity. Od fotbalu, tenisu, volejbalu až po basketbal.

Sucho v ČR - Ilustrační foto.
Česko zažívá nejhorší sucho za 500 let. Jeho konec je v nedohlednu

Multifunkční hřiště mají dělníci dokončit v květnu. Bez daně přijde na necelé dva miliony. „Myslím, že pro řadu místních to bude super věc. Je tu spousta dětí, které mohou na novém hřišti sportovat. Pro naše soutěžní utkání je sice malé, ale můžeme na něm alespoň v případě potřeby trénovat. Určitě na něj zajdu i s rodinou,“ řekl Luboš Kakáč, který hraje za Olešnou malou kopanou.