Zapotit se při spinningu či squashi, odskočit si na poštu, navštívit banku, poté si zajít na nákup do potravin a přikoupit potřebné věci v kovomatu. Takové možnosti na jednom místě se do dvou let otevřou lidem z Adamova. V těchto dnech totiž noví majitelé opravují chátrající budovu u vlakové zastávky. Bude z ní víceúčelové centrum.

Adamovským nyní podobné služby chybějí. „Pracuji v Brně, takže vše potřebné si zařídím tam. Spousta lidí ale za službami musí z Adamova dojíždět,“ míní Milan Urbány z Adamova. Ten už viděl na obrázcích, jak bude opravený dům vypadat. „Je dobře, že se s tím barákem něco děje. Vždyť takové centrum nám slibovali už dlouho,“ podotkl Urbány.

Podle adamovského starosty Jiřího Němce v centru budou prodejny potravin, elektrozboží či kovomat. Lidé tam budou mít možnost sportovat, zajít si na masáž nebo do sauny. „Také se tam přestěhuje pošta a spořitelna a je dobře, že v Adamově bude konečně supermarket,“ dodal starosta. Radní nechají opravit autobusovou zastávku v blízkosti vznikajícího centra.

Budovu koupila stavební firma Avus z Ponětovic. Její jednatel Aleš Machat se neobává toho, že by centrum Adamovští nevyužívali. „Když projíždíte Adamovem, zjistíte, že tam nic není. Do Adamova by pak mohli dojíždět i lidé z Bílovic, Babic či Kanic,“ míní Machat. Podle jeho plánů vznikne u zrekonstruovaného objektu asi devadesát parkovacích míst.

Objekt je potřeba kompletně opravit. „Jsme nuceni udělat generální rekonstrukci. Do budovy zatékalo, takže jsem již začali dělat práce, na které nemusíme mít stavení povolení,“ uvedl Machat. Podle něj bude potřeba některé části domu zbourat, jeho výška ale zůstane stejná. „Opravy budou hotové do konce příštího roku,“ dodal.

Do nového centra se přestěhuje také adamovská pošta. Ta nyní sídlí u kostela. „Nyní jsme ve velkém objektu, který je nevyužitý. V tom centru budeme mít alespoň nové prostory. Lidé tam také najdou všechny služby v jednom místě,“ sdělila pracovnice pošty. Opravovaný objekt býval kulturním domem Julia Fučíka. Adamovští tam chodívali do kina či výstavní síně. Stravovali se tam také zaměstnanci adamovských strojíren. Před časem byl v části budovy music bar, keramická dílna a v závodní jídelně krátce fungovala výrobna nábytku.