Že je mostek v havarijním stavu, odhalila pravidelná mostní kontrola. „Zavřeli jsme jej, protože pilíř na levém břehu je celý podemletý a hrozí zřícení. Přitom most se před několika lety po povodni rekonstruoval. Bohužel se opravovala jen konstrukce lávky, nikoho nenapadlo spravit i pilíře," připustil Pavel Ševčík z adamovského úřadu, který má zakázku na starosti.

V první fázi, která potrvá do konce letošního roku, musí dělníci odstranit zbytky původních pilířů a opravit části zasahující do koryta řeky. „Ve druhé fázi se pak pustí do samotné opravy lávky včetně stavby betonové podpěry, uchycení nového pilíře, vybudování chodníku a přístupové rampy a do zapojení veřejného osvětlení," dodal Ševčík.

Díky novým úpravám s vybudováním rampy bude možné se jednoduše dostat především ze sídliště Horka přímo k A-centru, aniž by lidé museli vstoupit do silnice.

Na zakázku v hodnotě zhruba milión a půl korun je nyní vypsané výběrové řízení. Nabídky mohou zájemci podávat až do následujícího pátku do pravého poledne.