„Máme nová hřiště na Ptačině i na Horce, hřiště na ulici Mírové tak v podstatě uzavře rekonstrukci hřišť v Adamově. Postavíme je místo zchátralého areálu a dokončeno bude už v letošním podzimu,“ uvedl starosta Adamova Roman Pilát.

Na hřiště si podle něj budou chodit hrát hlavně menší děti. „Oproti ostatním hřištím nebude na Mírové klasický sportovní areál, ale hřiště, které budou moct využívat děti od těch nejmenších až po ty, kterým je tak deset, dvanáct let. Míčové hry si tam ale děti nezahrají, na ty na hřišti není prostor,“ přiblížil starosta.

Na nové hřiště plánují dát Adamovští kolem deseti různých prolézaček, houpaček a dalších her. „Bude tam například lezecká lanová sestava, stěna s úchytkami, žebřík, závěsná houpačka s ptačím hnízdem, pružinová houpadla nebo kruhový kolotoč. Vedle toho na hřiště umístíme i balanční prvky, na kterých se děti učí držet rovnováhu, třeba kladinu. A chybět nebude samozřejmě ani klasické pískoviště,“ prozradila Dana Hnátovičová z odboru správy majetku města adamovské radnice.

Na hřišti budou děti s rodiči trávit volný čas jen ve den. Hřiště bude hlídat správce, který prostor na noc uzamkne. „S tím, že hřiště otevřeme ráno a večer uzavřeme, máme dobrou zkušenost. Nedostanou se na něj vandalové, ani psi a kočky,“ dodala Hnátovičová.

Hřiště vyjde asi osm set padesát tisíc, z toho Adamovští doplatí zhruba jen sto. Na zbytek získali dotaci.