V okresním městě však stále ještě musí počítat s uzavřením části průtahu v ulicích Svitavská a Poříčí, kde dělníci staví nové kruhové objezdy. Ty mají být hotové koncem listopadu.

Pokračují také práce na novém silničním mostě přes řeku Svitavu. „Jízda autem je teď v Blansku už delší dobu komplikovaná. Ale chápu to. Bylo potřeba rychle vyřešit několik klíčových dopravních staveb, které mají ulevit dopravě. Bez omezení to samozřejmě nejde,“ řekl Deníku jeden z řidičů Miloš Volavý.

Tělo studenta Pavla Švandy bylo za podivných okolností nalezeno 10. října 1981 na dně propasti Macocha v Moravském krasu na Blanensku.
Záhada mrtvého v Macoše: Přál si šest dětí a velkého psa, vzpomíná snoubenka

Obě nové kruhové křižovatky se podle zástupců města a stavebních společností zatím staví podle stanovených harmonogramů. „Do konce listopadu mají být obě průjezdné,“ uvedla mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

U rondelu v ulici Svitavská zatím dělníci postavili nové opěrní zdi a dokončují přeložky sítí. Následně se pustí do násypů tělesa okružní křižovatky a pokládky konstrukčních vrstev vozovky.

A jak vypadá stav nového přemostění přes řeku Svitavu do lokality Staré Blansko? „Je hotové kompletní pilotové založení na straně v ulici Brněnská. Nyní se betonují základy mostních opěr a opěrné zdi. Následovat budou betonáže sloupů mostních podpěr a betonáž stěny opěrné zdi. Souběžně se pak začne dělat pilotové založení mostu v ulici Svitavská,“ informoval za stavební společnost Metrostav Robert Škarecký. Dodal, že v plném proudu jsou také přípravné práce na výrobě ocelové části mostu.