Opravují most a silnici. Město v této lokalitě staví chodník. „No, to je skvělé. A co druhá strana, kde máme rozfrézovaný most? Nic se tam neděje a nikdo nechápe, proč je to vyfrézované. Akorát si tam ničíme auta, ti co jezdíme domů na Újezd,“ uvedla na sociální síti se jedna z místních Kristýna Soldánová.

Práce na prvním etapě oprav v Pilském údolí by měly skončit podle informací silničářů třiadvacátého června. „Pak zavřou úsek ve směru od Lhoty Rapotiny po odbočku na Újezd u Boskovic. Termín dokončení prací druhé etapy je třicátého září. Jiné informace v tuto chvíli nemáme,“ řekl boskovický úředník z odboru dopravy Roman Dokoupil. Ve druhé etapě mají dělníci opravit druhý z mostů. Celkové náklady jsou asi čtyřiadvacet milionů.

Cesta autem za prací a nákupy do Brna se v těchto dnech zkomplikovala také obyvatelům Adamova. Silnice přes Útěchov je zavřená až do konce srpna. Patří Školnímu lesnímu podniku Křtiny, který spadá pod Mendelovu univerzitu v Brně. Byla vybudovaná jako lesní cesta kvůli svážení dřeva, nebyla navržená pro běžný provoz. Osobní auta po ní začala jezdit až v osmdesátých letech. Léta je ve špatném stavu.

Pro zvětšení klikněte.Dělníci se už pustili do její opravy. Bude mít nový povrch. Rekonstrukce je rozdělená do dvou etap. „V první se opraví úsek dlouhý přes kilometr a půl. Začíná na okraji Adamova a končí u hradu Ronov. Počítá se i s novým odvodněním cesty a úpravou nezpevněných krajnic. Dělníci vymění také stará svodidla a v několika úsecích přibudou nová v celkové délce 540 metrů,“ upřesnila vedoucí oddělení správy majetku školního lesního podniku Marie Procházková.

Opravy mají stát sedm a půl milionu korun. Stejnou částkou se na nich podílí lesníci, Adamov a kraj. „Jsem rád, že zatím alespoň jedna polovina silnice bude mít nový povrch,“ řekl adamovský starosta Roman Pilát.

Dělníci se pustili také do druhé etapy opravy průtahu Olešnicí. Práce až do konce října uzavřou průjezd centrem města. Zákaz vjezdu pro osobní a nákladní dopravu platí v Rovečínské ulici od sídla fimy K-Net po Škrobárnu. „Objízdná trasa pro veškerou dopravu, ať už osobní či nákladní, místo ulice Rovečínské povede přes náměstí a ulici Trpínskou na Trpín a Bystré,“ uvedli olešničtí úředníci na webových stránkách s tím, že po ulici Moravská strana bude projíždět pouze linková autobusová doprava.

Kvůli uzavírce řidiči přijdou i o parkoviště u zdravotního střediska. Město kvůli tomu zřídilo provizorně stání pro auta v ulici Na Špitále u potoka Hodonínka.

JAN CHARVÁT
ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI