V červenci se začne stavět kruhový objezd na křižovatce ulici Svitavská a Fügnerova. Nový rondel bude stát o několik set metrů dál i na křižovatce před blanenskými lázněmi.

Dvanáctého července začne také rekonstrukce ulice Dvorská. Má trvat zhruba dva týdny, ale silnice bude podle úředníků pravděpodobně neprůjezdná kratší dobu. „Opravy se dočká úsek od autobusové zastávky u Městského klubu důchodců po křižovatku se základní a mateřskou školou,“ informoval blanenský starosta Jiří Crha.

Zástupci kraje, stavebních firem a architektů v pondělí představili v Ostrově u Macochy místo, kde bude stát nová dětská léčebna se speleoterapií.  V Moravském krasu využívá příznivé klima nedaleké Císařské jeskyně, kde se léčí pacienti od čtyři do osmnác
Těžká technika jede. V Ostrově u Macochy staví dětskou léčebnu. Podívejte se

Město původně plánovalo v této části městavětší opravy, včetně nového vjezdu do zámeckého parku, úpravu zeleně i chodníků. „Ukázalo se ale, že v horizontu pěti až osmi let zde bude potřeba provést kompletní rekonstrukci sítí. Proto jsme zvolili pouze opravu povrchu vozovky. Ta má vyjít na necelé dva miliony korun,“ upřesnil Crha.

Objížďkou přes Šebrov-Kateřinu musejí v těchto dnech jezdit řidiči ze Starého Blanska. V ulici Brněnská tam pokračuje rekonstrukce inženýrských sítí. Kvůli opravám kanalizace, vodovodu a plynovodu neprojedou řidiči úsekem od křižovatky s ulicí Luční až po budovu společnosti Synthon a dále ze Starého Blanska na Olešnou a Hořice.