Ulicí Kapitána Jaroše čtyři měsíce neprojede jediné auto. „Výjimkou jsou jen autobusy linkové dopravy. Ovšem i ty se tam asi dva týdny v květnu a pak týden ke konci celé uzavírky také nedostanou. Ve směru od autobusového nádraží budou jezdit přes Masarykovo náměstí, v jehož spodní části bude zastávka. Tam se tedy nebude dát v tu dobu parkovat,“ upozornil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Ve směru od Prostějova pak autobus pojede po objížďce ulicemi Lidická, Hybešova a Sokolská.

Zásobování obchodů si prodejci a dopravci musí prý domluvit přímo se stavebníky. „Je možné, že se oproti harmonogramu něco zpozdí nebo naopak urychlí, takže nelze dopředu říct, kdy přesně vjezd povolí,“ dodal starosta.

Pěší prý můžou zůstat v klidu. Pro ty uzavírka neplatí. „I když se budou měnit chodníky, tak alespoň jedna strana zůstane vždy průchozí. Zajištěny budou i přechody přes ulici. Konkrétně mezi obchodní uličkou a ulicí Průchodní a mezi ulicí 17. listopadu a Úzkou uličkou, která vede na náměstí. Tyto přechody budou zajištěny třeba i lávkou přes výkop tak, aby chodci mohli bezpečně projít,“ ujistil Dohnálek.

Rekonstrukce asi čtyř set metrů ulice Kapitána Jaroše potrvá nejspíš do osmého srpna. Oprava včetně vodovodu a kanalizace, chodníků a povrchu silnice přijde na zhruba pět miliónů.