K neštěstí došlo na pláži Vaya nedaleko Irakli. Jeden z mužů se podle prvotních informací začal v rozbouřeném moři topit. Bratr mu přispěchal na pomoc, ale ve vlnách našel také smrt. Deník zjistil, že se jednalo o sourozence z Jedovnic na Blanensku.

Redakci to nezávisle na sobě potvrdilo několik lidí z jejich blízkého okolí. „Je to pro mě strašný šok. Pro příbuzné to musí být obrovská rána. Dozvěděla jsem se to ve středu v poledne a v naší motorkářské komunitě jsme z toho všichni špatní. Jednoho z bratrů jsem znala léta z motorkářských akcí a společných vyjížděk,“ řekla Deníku žena z Blanenska, která si přála zůstat v anonymitě.

Strašidelný barák. Bývalá léčebna u řeky Svitavy chátrá i po změně majitele.
Strašidelný dům. Bývalá léčebna u řeky Svitavy chátrá i po změně majitele

Podle ní šlo v Jedovnicích o motorkářskou osobnost. „Hodně lidí tu jezdí na mašinách právě díky němu. Byl to pan řidič. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Měli jsme spoustu společných zážitků. V říjnu se měly slavit jeho dvaasedmdesátiny. Vím, že se s bráchou na společnou dovolenou v Bulharsku moc těšili a nakonec se z ní nevrátí domů ani jeden. To je strašné,“ řekla.

České ministerstvo zahraničí o tragédii ví. Ve středu odpoledne ale ještě nemělo o neštěstí podrobnější informace. „O události víme, ale zatím naší ambasádu nikdo nekontaktoval,“ napsal Deníku v sms zprávě mluvčí ministerstva Daniel Drake.

V Jedovnicích mají nový rondel. Po deseti letech.
V Jedovnicích mají nový rondel. Po deseti letech

S jedním z bratrů byl v kontaktu také sběratel starých vozů z bývalého východního bloku. Potkávali se při práci v areálu tehdejších Adamovských strojíren.

Vím, že měl starého Wartburga a chystal se ho opravovat. Byl do toho zapálený a spoustu věcí jsme spolu konzultovali. Jeho bratr snad dělal něco do motorek. Je to pro mě velký šok, informaci o neštěstí mám až od vás. Je to smutné,“ reagoval muž, který si také přál zůstat v anonymitě.