Besedu se známými sportovními tvářemi škola uspořádala už poosmé. „Chceme, aby žáci viděli, že sport je spojený především s pílí, morálkou a vytrvalostí. Snažíme se o to ale nenucenou formou. Beseda s reprezentanty je silný zážitek,” sdělil ředitel školy Dušan Krumnikl. V minulosti se tak studenti mohli potkat už třeba s Martinem Doktorem nebo Šárkou Kašpárkovou.

Pondělní setkání začalo besedou s žáky vybraných tříd. Šestačtyřicetiletá Suková vyprávěla o kariéře tenistky, ke které ji přivedla její matka Věra. „Pro mě sport vždy byl zábava, nikdy mě nenapadlo, že bych kvůli tenisu o něco přicházela,” shrnula bývalá tenistka, která dnes pracuje jako psycholožka.

Její slova potvrdila i Jeriová-Pecková. „Já jsem se k lyžování dostala i díky tomu, že pocházím ze Zálesní Lhoty v Podkrkonoší, kde se vyrábělo sportovní náčiní včetně lyží. V době vrcholných výkonů jsem jen jedla, spala a trénovala. Vítězství však pro mě bylo největší odměnou. To pak člověka nemrzí ani zmeškané diskotéky,” popsala.

Ve druhé části besedy se s olympioničkami setkali malí atleti a gymnastky. Do školní sborovny se nahrnuli s kvantem medailí. „Překvapilo mě, že musely tolik trénovat a neměly čas na jiné věci. Já tedy tolik netrénuji,” řekl překvapeně dvanáctiletý atlet Martin. Na olympiádu by se však jednou chtěl dostat taky.