Úřední hodiny v pondělí a ve středu od osmi do pěti zůstanou mezi vánočními svátky a Silvestrem zachovány na Městském úřadě v Blansku. Na dlouhé fronty se připravují hlavně na odboru dopravy. „Úřední dny a hodiny budou i v období vánočních svátků stejné jako vždycky. A stejně jako vždycky pojedou také podatelny. Jsme si vědomi toho, že spousta opozdilců si přijde vyřizovat řidičské průkazy na poslední chvíli a tak jim nechceme dělat problémy ještě omezením úředních hodin,“ uvedl blanenský tajemník Josef Kupčík.

Právě na odboru dopravy v Blansku v posledních dnech roku úřední dny rozšířili. „Abychom lidem, kteří si na poslední chvíli přijdou vyřídit nový řidičský průkaz, vyšli vstříc, rozšířili jsme úřední hodiny na čtyři dny v týdnu. Pojedeme také ve dnech od sedmadvacátého do jednatřicátého prosince kromě čtvrtka, kdy plánujeme technickou pauzu na zpracování,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy v Blansku Radek Gajdošík.

Pondělí a středa od osmi od rána do pěti hodin odpoledne. Také na Městském úřadu v Boskovicích budou v době vánočních svátků dodržovat obvyklé úřední hodiny. „Jako každý rok, i letos, úřad o Vánocích funguje v normálním provozu. Velký nápor lidí čekáme kvůli výměně řidičských průkazů hlavně na odboru dopravy,“ uvedl tajemník radnice Pavel Vlach.

Výjimku udělají v Boskovicích jen na Silvestra, kdy Městský úřad uzavřou úplně. „Tento den musíme vynulovat pokladny a hotovost odevzdat bankám nejpozději do dvanácti hodin. Než mít otevřeno a vysvětlovat lidem, že od desíti hodin už nemůžeme vybírat žádné poplatky, raději tento den úřad uzavíráme. Do práce tak jedenatřicátého prosince chodí na boskovickou radnici vždycky jen jedna pokladní a jedna účetní,“ dodal Vlach. Pokladny pak na Městském úřadě v Boskovicích zprovozní v pondělí, třetího ledna, od devíti hodin.

Na Silvestra uzavřou Městský úřad také v Letovicích.

„Mezi Vánocemi a Silvestrem lidé, kteří potřebují něco na úřadě vyřídit, můžou přijít ve stejných časech jako vždycky. Úřední hodiny krátit nebudeme. Zavřeno budeme mít akorát na Silvestra. V tento den by stejně už moc lidí na úřad nepřišlo,“ řekl letovický starosta Vladimír Stejskal.

Otevřeno budou mít o svátcích i na blanenském úřadu práce. Jako každý rok, i ten letošní, tam čekají velký nápor nezaměstnaných. „Budeme mít normální provoz včetně Silvestra. Úřední hodiny zkrátíme jen ve středu devětadvacátého, kdy k nám můžou lidé místo do pěti přijít pouze do tří hodin odpoledne,“ uvedla za Úřad práce v Blansku Jitka Lorková. Podle ní se chodí každoročně i v posledních dnech roku na úřad zaregistrovat množství lidí bez práce. „Počítáme s náporem až do Silvestra. Právě v tomto týdnu k nám chodí lidé, kteří v novém roce přijdou o práci,“ dodala Lorková.