Rozsáhlé úpravy sídliště Písečná začaly první etapou před třemi lety. Letošní třetí etapa, která je svým rozsahem o něco menší než předchozí dvě, odstartovala před několika dny. „Úpravy začaly v srpnu a měly by být hotové ještě na podzim,“ uvedla starostka Blanska Jaroslava Králová.

Od konce srpna vzniká na sídlišti nový spojovací chodník, který povede od bytových domů pod speciální základní školou podél dětského hřiště a penzionu až k parkovišti, které se právě vedle budovy penzionu nachází.

Konečný výsledek třetí etapy potěší mimo jiné i děti z Písečné. Ty se totiž mohou těšit na úpravy hřiště, na kterém by mělo vzniknout nové zákoutí pro hru i zastřešené posezení. Milovníky míčových her zase jistě potěší nový koš na basketbal, který by měl rovněž na hřišti přibýt.

Celková částka, kterou bude třetí etapa projektu regenerace sídliště stát, je vyčíslena na více než dva miliony. Větší část těchto peněz však město pokryje ze získaných dotací. „Celkově budou úpravy Písečné v letošní, třetí etapě stát přes dva miliony korun, ale od Ministerstva pro místní rozvoj jsme získali dotace ve výši jednoho a půl milionu,“ popsala Králová.

Projekt Regenerace panelového sídliště Písečná je dlouhodobý a předpokládané ukončení je naplánováno na rok 2010 či 2011. V předchozích dvou etapách vznikly na Písečné některé chodníky, parkovací místa či cyklostezka a vysázené zde byli i nové stromy.

Ilona Dobrovolná