Vedení města argumentuje tím, že zmíněná plocha, na kterou letáky upozorňují, patří soukromníkům. Ti jsou prý ochotní pozemky prodat jedině za přehnaně vysokou cenu.

Předseda oblastní organizace Ano 2011 Vladimír Jakubec považuje informovanost Boskovických ze strany vedení města ohledně stavby sportovní haly za minimální. „Nějaké sportoviště se mělo v Červené zahradě stavět už před mnoha lety. Není nutné řešit, proč k tomu nedošlo, ale stejně nás velice překvapilo, že i podle územního plánu mají rozsáhlé tamní pozemky sloužit ke sportovním účelům. Nic jiného se tam tudíž stavět nemůže," uvedl.

Vedení města podle něj lidem zatajuje zásadní skutečnosti. „Sám už o tom vím dva měsíce, ale nejdříve jsme se rozhodli počkat, jestli o tom promluví některý z radních. Nestalo se tak, proto jsme natiskli letáky s jednoduchou mapou, kde se snažíme lidi upozornit na nové skutečnosti. Jisté je, že vedení města obyvatelům lže, když říká, že Slovákova je jediná možnost, kde halu postavit," tvrdí Jakubec.

Letáky dostali lidé právě na nedávné schůzce se zástupci města. „Je o ně velký zájem. Sportovní hala teď místní obyvatele zajímá a dráždí. Za takovéto situace nedokážu pochopit, jak mohl starosta na poslední schůzce znovu zopakovat, že v Červené zahradě prostě ke stavbě není místo," postěžoval si Jakubec.

Boskovický starosta Jaroslav Dohnálek označil podobné stížnosti za neoprávněné a svým způsobem smyšlené. „My samozřejmě víme, že se v Červené zahradě pozemky nachází. Jenže už jsme několikrát vysvětlovali, že nejsou naše. A jejich majitelé je neprodají za méně než třicet milionů korun, které rozhodně nikomu nezaplatíme," stručně konstatoval Dohnálek.

V podobném duchu se vyjádřil i vedoucí boskovického odboru výstavby a územního plánování Slavoj Horečka. „My jsme rozhodovali pouze o umístění haly na Slovákově ulici, které se nám po technické i logistické stránce zdá v pořádku. O Červenou zahradu jsme se blíže nezajímali, protože tam případná jednání blokuje cena," vysvětlil Horečka.

Jakubec uvedl jako jednoho z vlastníků dotčených pozemků advokáta Jana Paroulka. „Mám jeden z pozemků, které leží poblíž současného areálu Červená zahrada. Ale ten nemá s kauzou výstavby sportovní haly nic společného," uvedl Paroulek.

Umístění haly v ulici Slovákově se stále nelíbí mnoha Boskovickým. „Podobné sportoviště potřebujeme, protože k velkému městu patří. Ale byla bych raději, kdyby hala stála někde jinde. Myslím si totiž, že na Slovákově kvůli ní dojde k mnoha problémům, například s parkováním," prohlásila například Jana Večerková.