Veškerá činnost spolku je založená na dobrovolnících zejména z řad mládeže, ale i dospělých. „Máme rovněž dětský klub Šnek, takže zapojujeme také děti," doplnila Nejezchlebová. Díky dobrovolníkům sdružení zajišťuje v Blansku kulturní vyžití a je na to náležitě hrdé. „Je skvělé, že se nám daří už dvacet let udržet naši činnost na dobrovolné bázi a dělat něco dobrého pro ostatní lidi," dodala předsedkyně spolku.

Každoročně klub organizuje například hudební festival Muzika pro Karolínku, noční šifrovací hru, víkendovky, pro děti pak kuličkiádu a drakiádu.

Dvacáté výročí Ulita oslaví až na podzim. Deset let v nynějších prostorách už prvního dubna. „To bude totiž na den přesně deset let od toho, co jsme to tam celé zprovoznili," upřesnila hlavní organizátorka Ludmila Plíšková.

Oslavy začnou v půl osmé večer. Hlavním lákadlem této jednodenní akce je koncert hudební skupiny Jen tak tak a výstava. „Ta přiblíží naši práci," uvedla Nejezchlebová. Na večer je plánovaná i další zábava spojená s různými bonusy. „Například po celou dobu bude každý desátý čaj zadarmo," doplnila Plíšková.

GABRIELA CHLUPOVÁ