V nejužším místě dělníci cestu rozšíří. Místní se navíc dočkají také nového veřejného osvětlení. Opravy mají být hotové do prosince, město za něj zaplatí přibližně osm a půl milionu korun.

„Původní navržené řešení nedbalo na bezpečnost chodců a cyklistů v horní nepřehledné části, kde je silnice velmi úzká. Vznikala nebezpečná místa, zjednosměrněním by došlo k zrychlení provozu v obytné ulici a zvýšení dopravy v ulici Gagarinova,“ sdělila boskovická starostka Jana Syrovátková.

Obchod bez prodavaček. Ve Vískách se zákazníci obslouží odpoledne a večer sami.
Obchod bez prodavaček. Ve Vískách se lidé odpoledne a večer obslouží sami

Dodala, že podle nového projektu zůstane silnice v této části města obousměrná. V nejméně přehledné části se pak dočká rozšíření na pět a půl metru. „Tak, aby se protijedoucí auto mohla míjet. Současně vznikne dostatečný prostor pro chodce i cyklisty,“ poznamenala.

Celkově se opravy dotknou zhruba čtyřsetmetrového úseku. Stavební práce postupují ze strany od hřiště v Gagarinově ulici a jsou rozdělené na několik etap. Současně dojde také k položení optického kabelu pro připojení k internetu. Povrch nové silnice bude asfaltový, okolní plochy pak pokryje dlažba.

Vinnetou (Michal Bednář) při generální zkoušce divadelního představení Poklad na Stříbrném jezeře.
Vinnetou z Boskovic. Nejhorší zranění jsou z maličkostí, vypráví herec Bednář

„Doufám, že se dočkáme kompletní rekonstrukce silnice také v ulici Na Pískách, kde to vypadá přesně jako Na Skalce a je to hned naproti. Cesta je tam ještě starší,“ okomentovala situaci na sociálních sítích jedna z místních obyvatelek.